KURUMSAL
Kilometre Taşları
Tarihçe
Hedef
Şirket değerlerine bağlı kalarak değişen sosyal, ekonomik ve sektörel ihtiyaçlara cevap verecek şekilde güncellenen mevcut misyonu ve vizyonu doğrultusunda pandemi sonrası sürdürebilirliğini sağlamaktır
2020
Almanya’nın yanı sıra Avrupa’daki en büyük başta uçak bileti olmak üzere diğer birçok seyahat ürün ve hizmetleri satışı yapan AERTiCKET (AERTiCKET International Conso Holding GmBH) ile ortaklık kurdu.
2018
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı komisyon onayı ile Akdeniz PE-TUR Ar-Ge Merkezi kuruldu.
2015
Biletbank V4 çalışmaları kapsamında, White Label teknolojisi aracılığıyla araç kiralama, transfer ve sigorta satışı işlemlerini başlattı.
2013
Biletbank V3 çalışmaları kapsamında Online Satış Portali üzerinden online otel satış işlemlerini başlattı.
2012
BiletBank, yurt dışı (dış hat) bilet satışı yapan acenteler arasında, en çok satış yapan ilk 3 acenteden biri oldu.
2011
BiletBank, yurt içi (iç hat) bilet satışı yapan acenteler arasında, en çok satış yapan ilk 3 acenteden biri oldu.
2010
BiletBank, TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı'na sunulan TÜBİTAK TEYDEB Projesi kabul edildi.
2009
BiletBank V2 çalışmaları kapsamında Amadeus E-Power entegrasyonu ile internetten online dış hat bilet satışı hizmetini başlattı.
2008
BiletBank (Online Satış Portali) adıyla Türk Hava Yolları’nın ilk WEBSDOM (XML üzerinden) projesinin acente partneri olarak seyahat sektörünü Türkiye’de ilk defa teknoloji ve internet ile buluşturarak internetten iç hat bilet satışı işlemlerini başlattı.
1991
IATA üyesi olarak, şubeleri üzerinden 2007 yılına kadar uçak bileti, araç kiralama, otel satışı ve Charter uçuşlarının yanı sıra tur, kongre, seminer ve organizasyon hizmetleri verdi.
1982
Akdeniz PE-TUR Seyahat Acentesi yüzde 100 Türk sermayesi ile kuruldu.
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.