AR-GE MERKEZİ
AR-GE MERKEZİ
TANITIM
Türkiye’nin lider uçak bileti konsolidatörü olan Akdeniz PE-TUR A.Ş., sağladığı teknoloji ile Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Uzak Doğu’da 27 ülkede faaliyet göstermektedir.

Akdeniz PE-TUR A.Ş., 3.500’den fazla seyahat acentesine online B2B hizmeti, 30’dan fazla B2C platformuna XML&API, OID entegrasyonları için özel anlaşmalar ve zenginleştirilmiş içerik sağlamaktadır.

Sunduğu ürün ve hizmetler arasında uçak biletinin yanı sıra otel rezervasyonu, araç kiralama, havaalanı transfer ve sigorta gibi tamamlayıcı ürünler de bulunan BiletBank platformu, bir seyahat acentesinin ihtiyaç duyacağı tüm turizm ürünlerini bir arada barındırmaktadır.

BiletBank AR-GE Merkezi, 2018 yılının sonlarında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yazılım sektöründe faaliyet gösteren AR-GE Merkezi olarak tescil edilmiştir.

AR-GE Merkezi’nin ana araştırma alanları şunlardır:

  • Büyük Veri
  • Yapay Zeka
  • Veri Madenciliği
  • Makine Öğrenimi
  • Bilgisayarlı Görü

Ekibimiz, Türkiye ve ABD’nin önde gelen üniversitelerinden Yapay Zeka, Bilgisayarlı Görü, Makine Öğrenimi ve Yazılım Mühendisliği alanlarında doktora ve yüksek lisans derecesine sahip deneyimli mühendislerden oluşmaktadır.

Ekibimiz, güvenilir bir ortak olarak çeşitli ulusal ve uluslararası projelere katkı sağlamakta, bu projeler kapsamında Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ile akademik iş birliği yapmaktadır.

Yürüttüğümüz projelerde edindiğimiz bilgileri akademik konferans ve dergilerde bildiri, makale ve sunumlarımızla paylaşarak literatüre katkı sağlamaktayız.

Misyon

En yeni teknoloji ve regülasyonları takip ederek

  • Mevcut sistemleri geliştirecek yeni yöntemler önermek,
  • Ticari değeri yüksek, yenilikçi projeler üretmek,
  • Projelerden elde edilen bilimsel çıktılarla hem akademi hem de sektörün gelişimine katkı sağlamak.
Vizyon

Ürettiğimiz yenilikçi projeler, önde gelen üniversite ve şirketlerle kurduğumuz kalıcı ortaklıklar ve literatüre sağladığımız katkılarla, yazılım sektöründe dünya çapında öncü bir AR-GE Merkezi haline gelmeyi hedefliyoruz.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.